Sunday, February 7, 2016

Dejas karstais kartupelis būs!Nāc uz ALu un pajautā savu jautājumu par deju!

2016.gada 16. februārī, plkst. 12.20 folkklubā “Ala” notiks interesanta un kaislīga saruna/spēle “Karstais dejas kartupelis” par dejas radošo vidi Latvijā, kuru vadīs atraktīva mediju personība  - Ansis Bogustovs.  Notikumu tiešraidē ikviens varēs redzēt nvotv.lv un lasīt sarunu nacdejot.lv.

Kāpēc saruna/spēle? Tāpēc, ka dots laiks 30 sekundes jautājumam un 30 sekundes atbildei par dejas Karsto problēmu vai Karsto ideju. Viens otram uzdod jautājumus, lai rosinātu dažādas atbildes par dejas vidi Latvijā. Spēles dalībnieki varēs izteikt arī kādu sasāpējušos problēmu vai uzdot kādam sev aktuālu jautājumu. 

Idejas iniciators ir dejas pētnieks un horeogrāfs Ernests Spīčs, kurš laika gaitā nācis pie secinājuma, ka “saruna ir nepieciešama, lai savlaicīgi vērstu sabiedrības uzmanību uz tradicionālās dejas dažādām un daudzveidīgām mūsdienu formām. Mēģināsim noskaidrot, cik tas ir aktuāli jauniešiem un kas satrauc vecāko paaudzi?” 

Jautājumi no dejas jomas var būt dažādi, kas aptver ne tikai ikdienišķas lietas, bet arī kultūrpolitiku un mūsdienās situācijas un norises. Neskaidrības par vēsturi, terminoloģiju, dominējošo ietekmi starp citiem, kā arī cilvēka - dejotāja saistība ar Dievu, dabu, sabiedrību un tās likumiem, mijiedarbība ar cilvēka veselību un kāpēc vispār cilvēkam vajadzētu dejot? Apzināsim arī kādas dejas formas mūsienās ir tās dzīvīgākās?

Uz sarunu spēli ciemos tiek aicināti dejas draugi – dejotāji, muzikanti, skolotāji, horeogrāfi, pētnieki un interesenti, kā arī žurnālisti, kas atspoguļo kultūras norises. 

Karsto spēli rīko Rīgas Latviešu Biedrības Folkloras komisija (vadītāja Margita Poriete) un deju e-žurnāls www.nacdejot.lv (vadītāja Sanita Vijupe). Atbalsta Folkklubs ALA un NVOTV.
Sīkāka informācija

tel.nr. 27480220 (Ernests Spīčs)
vai
e-pasts: info@nacdejot.lv

No comments: